Workbench Access (2.0.4) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: Vocabularies
hi: शब्दावलीया

en: Menu
hi: सूची

en: ID
hi: आईडी

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: All
hi: सभी

en: Roles
hi: भूमिका

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Role
hi: भूमिका

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Output format
hi: उत्पादन प्रारूप

en: Menus
hi: मेनू

en: About
hi: के बारे में

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundles
hi: बंडल

en: Bundle
hi: पोटली

en: Is one of
hi: में से एक है

en: Default selection handler settings
hi: डिफ़ॉल्ट चयन हैंडलर सेटिंग्स
