Workbench Access (2.0.4) - en to is translation catalogue (29 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Edit
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Add
is: Bæta við

en: Vocabularies
is: Flokkunarhugtök

en: Menu
is: Valmynd

en: ID
is: Kenni

en: Separator
is: Skilja

en: All
is: Allt

en: Roles
is: Hlutverk

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Fields
is: Svæði

en: Role
is: Hlutverk

en: Users
is: Notendur

en: Menus
is: Valmyndir

en: About
is: Um

en: Is not one of
is: Er ekki eitt af

en: Is one of
is: Er eitt af

en: Reduce duplicates
is: Fækka endurtekningum.
