Workbench Access (8.x-1.0-alpha7) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Remove
it: Elimina

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Separator
it: Separatore

en: Roles
it: Ruoli

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Field name
it: Nome del campo

en: Fields
it: Campi

en: Expose
it: Esponi

en: Operator
it: Operatore

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Menus
it: Menù

en: Values
it: Valori

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Is not one of
it: Non è uno di

en: Bundles
it: Bundle

en: Is one of
it: È uno di

en: not in
it: non in

en: Reduce duplicates
it: Riduci duplicati

en: Reduce
it: Ridurre

en: Default selection handler settings
it: Impostazioni predefinite del gestore di selezione
