Workbench Access (8.x-1.0-alpha7) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Schemes
nl: Schema's

en: Settings
nl: Instellingen

en: Field
nl: Veld

en: Add
nl: Toevoegen

en: Vocabularies
nl: Woordenlijsten

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Roles
nl: Rollen

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Fields
nl: Velden

en: Expose
nl: Geef weer voor bezoekers

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Menus
nl: Menu's

en: Sections
nl: Secties

en: Values
nl: Waarden

en: About
nl: Over

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Is not one of
nl: Is niet een van

en: Bundles
nl: Bundels

en: Bundle
nl: Bundel

en: Is one of
nl: Is een van

en: not in
nl: niet in

en: Reduce duplicates
nl: Ontdubbelen

en: Show children
nl: Onderliggende tonen

en: Workbench Access settings
nl: Workbench Access-instellingen

en: Assign users to Workbench Access sections
nl: Gebruikers aan de Workbench Access secties toekennen

en: Allow all members of this role to be assigned to Workbench Access sections
nl: Alle leden van deze rol aan de Workbench Access secties toewijzen

en: View Workbench Access information
nl: Workbench Access informatie weergeven

en: Batch update section assignments for content
nl: Batch update sectie opdrachten voor inhoud

en: Reduce
nl: Verminder

en: Default selection handler settings
nl: Standaardinstellingen voor selectie-handler
