Workbench Access (8.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Remove
fa: حذف

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Edit
fa: ویرایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Menu
fa: منو

en: ID
fa: شناسه

en: Separator
fa: جداکننده

en: All
fa: همه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Role
fa: نقش

en: Users
fa: کاربران

en: Expose
fa: نمایش

en: Operator
fa: عملگر

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Output format
fa: قالب‌بندی خروجی

en: Menus
fa: منوها

en: Values
fa: مقادیر

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Is not one of
fa: نیست یکی از

en: Bundle
fa: بسته

en: Is one of
fa: یکی از

en: not in
fa: نه در

en: Reduce duplicates
fa: کاهش تکرارها

en: Workbench Access settings
fa: تنظیمات میزکار دسترسی ها

en: Workbench
fa: میزکار
