Workbench Access (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Remove
tr: Kaldır

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Add
tr: Ekle

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Menu
tr: Menü

en: Separator
tr: Ayraç

en: All
tr: Tümü

en: Roles
tr: Roller

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Field name
tr: Alan adı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Role
tr: Rol

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Expose
tr: Çıkar

en: Operator
tr: İşletmen

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: in
tr: içinde

en: Output format
tr: Çıkış biçimi

en: Menus
tr: Menüler

en: Values
tr: Değerler

en: About
tr: Hakkında

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Is not one of
tr: Birisi değildir

en: Bundles
tr: Paketler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Is one of
tr: Birisidir

en: not in
tr: içinde değil

en: Reduce duplicates
tr: Tekrarlı sonuçları indirge

en: Workbench
tr: İş Tezgahı (Workbench)

en: Reduce
tr: Azalt

en: Default selection handler settings
tr: Varsayılan seçim denetleyici ayarları
