Workbench Access (8.x-1.0-beta3) - en to cy translation catalogue (29 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Value
cy: Gwerth

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Type
cy: Math

en: Remove
cy: Symud

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: Edit
cy: Golygu

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Field
cy: Maes

en: Save
cy: Cadw

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Vocabularies
cy: Geirfaoedd

en: Menu
cy: Dewislen

en: Separator
cy: Gwahanydd

en: All
cy: I gyd

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Fields
cy: Meysydd

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Expose
cy: Amlygu

en: Operator
cy: Gweithredydd

en: Output format
cy: Fformat allbwn

en: Menus
cy: Dewislenni

en: Is not one of
cy: Ddim yn un o

en: Is one of
cy: Yn un o

en: Reduce duplicates
cy: Lleihau dyblygu
