Workbench Access (8.x-1.0-beta4) - en to hu translation catalogue (47 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Type
hu: Típus

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Schemes
hu: Sémák

en: Settings
hu: Beállítások

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Menu
hu: Menü

en: ID
hu: Azonosító

en: Separator
hu: Elválasztó

en: All
hu: Mind

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Field name
hu: Mező neve

en: Fields
hu: Mezők

en: Role
hu: Szerepkör

en: Users
hu: Felhasználók

en: Expose
hu: Felfed

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: in
hu: ebben

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Menus
hu: Menük

en: Sections
hu: Szakaszok

en: Values
hu: Értékek

en: About
hu: Leírás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: not in
hu: nincs ebben

en: Reduce duplicates
hu: Ismétlődések csökkentése

en: Workbench Access settings
hu: Workbench Access beállításai

en: Workbench
hu: Szerkesztőség

en: Reduce
hu: Csökkent

en: Entity type ID
hu: Entitástípus azonosító

en: Default selection handler settings
hu: Alapértelmezett kiválasztáskezelő beállításai
