Workbench Access (8.x-1.0-beta4) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Value
id: Nilai

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Content types
id: Jenis konten

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Separator
id: Pemisah

en: All
id: Semua

en: Roles
id: Peran

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: Role
id: Peran

en: Users
id: Pengguna

en: Expose
id: Ekspos

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: in
id: dalam

en: Output format
id: Format keluaran

en: Menus
id: Menu

en: Values
id: Nilai

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Is not one of
id: Bukan salah satu dari

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: not in
id: tidak termasuk

en: Reduce duplicates
id: Kurangi duplikat

en: Reduce
id: Mengurangi

en: Default selection handler settings
id: Pengaturan handler pilihan standar
