Workbench Access (8.x-1.0-beta4) - en to oc translation catalogue (37 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Add
oc: Apondre

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Menu
oc: Menú

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Separator
oc: Separador

en: All
oc: Tot

en: Roles
oc: Ròtles

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Fields
oc: Camps

en: Role
oc: Ròtle

en: Users
oc: Utilizaires

en: in
oc: dins

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Menus
oc: Menús

en: Values
oc: Valors

en: About
oc: A prepaus

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Is not one of
oc: Fa pas partida de

en: Bundles
oc: Paquets

en: Bundle
oc: Paquet

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: not in
oc: pas dans

en: Reduce duplicates
oc: Suprimir los doblons
