Workbench Access (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Remove
fr: Retirer

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Edit
fr: Modifier

en: Schemes
fr: Schémas

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add
fr: Ajouter

en: Vocabularies
fr: Vocabulaires

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Separator
fr: Séparateur

en: All
fr: Tout

en: Roles
fr: Rôles

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Fields
fr: Champs

en: Role
fr: Rôle

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Expose
fr: Exposer

en: Operator
fr: Opérateur

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: in
fr: dans

en: Output format
fr: Format de sortie

en: Values
fr: Valeurs

en: About
fr: À propos

en: Editors
fr: Editeurs

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Is not one of
fr: Ne fait pas partie de

en: Bundles
fr: Types

en: Bundle
fr: Type

en: Is one of
fr: Fait partie de

en: not in
fr: pas dans

en: Reduce duplicates
fr: Supprimer les doublons

en: Workbench Access settings
fr: Paramètres de Workbench Access

en: Reduce
fr: Réduire

en: Default selection handler settings
fr: Paramètres du gestionnaire de sélection par défaut
