Workbench approver (1.0.0) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Approve
hi: स्वीकार करें |

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Requested
hi: अनुरोधित

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Approved
hi: स्वीकृत

en: User name
hi: उपयोगकर्ता नाम

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
