Workbench Approver (1.0.0) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Title
id: Judul

en: Approve
id: Setujui

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Requested
id: Dipesan

en: Required
id: Wajib

en: Default
id: Bawaan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Approved
id: Disetujui

en: Pending
id: Tertunda

en: Approval status
id: Status persetujuan

en: User name
id: Nama pengguna

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Embed
id: Lekatkan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Moderation state
id: Status moderasi

en: Asc
id: Urutan turun

en: The moderation state of the referenced content.
id: Status moderasi konten yang dirujuk.

en: Content entity type ID
id: ID jenis entitas konten

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
id: ID jenis entitas konten yang menjadi tujuan status moderasi ini.

en: Content entity ID
id: ID entitas konten

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
id: ID entitas konten yang menjadi tujuan status moderasi ini.

en: Content entity revision ID
id: ID revisi entitas konten

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
id: ID revisi dari entitas konten yang menjadi tujuan status moderasi ini.

en: Content moderation state
id: Status moderasi konten

en: The workflow the moderation state is in.
id: Alur kerja dalam status moderasi.
