Workbench approver (1.0.0) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Approve
it: Approva

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Reset
it: Ripristina

en: Required
it: Obbligatorio

en: Default
it: Predefinito

en: Notes
it: Note

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Approved
it: Approvato

en: Pending
it: In sospeso

en: User name
it: Nome utente

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Embed
it: Integra

en: Outdated
it: Non aggiornato

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Moderation state
it: Stato moderazione

en: Content revision
it: Revisione del contenuto
