Workbench approver (1.0.0) - en to kn translation catalogue (20 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Approve
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Due date
kn: ಕೊನೆಯ ದಿನಾಂಕ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು
