Workbench Approver (1.0.1) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Requested
nl: Aangevraagd

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Required
nl: Verplicht

en: Default
nl: Standaard

en: Notes
nl: Notities

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: User
nl: Gebruiker

en: All
nl: Alle

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Pending
nl: In afwachting

en: Due date
nl: Vervaldag

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Apply
nl: Toepassen

en: Embed
nl: Inbedden

en: Outdated
nl: Gedateerd

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Moderation state
nl: Moderatiestatus

en: Asc
nl: Oplopend

en: Content revision
nl: Inhoudsrevisie

en: The moderation state of the referenced content.
nl: De moderatiestatus van gerefereerde inhoud.

en: Content entity type ID
nl: Inhoudsentiteitstype-ID

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
nl: De ID van het inhoudsentiteitstype waar de moderatiestatus voor is.

en: Content entity ID
nl: Entiteit-ID

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
nl: De ID van de entiteit waar de moderatiestatus voor is.

en: Content entity revision ID
nl: Entiteitrevisie-ID

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
nl: De revisie-ID van de entiteit waar de moderatiestatus voor is.

en: Content moderation state
nl: Moderatiestatus

en: The workflow the moderation state is in.
nl: De workflow waar deze moderatiestatus onderdeel van is.
