Workbench Approver (1.0.1) - en to ja translation catalogue (44 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Approve
ja: 承認

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Reset
ja: リセット

en: Required
ja: 必須

en: Default
ja: デフォルト

en: Notes
ja: ノート

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: All
ja: すべて

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Approved
ja: 承認済み

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Approval status
ja: 承認ステータス

en: User name
ja: ユーザー名

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Embed
ja: エンベッド

en: Delete request
ja: 申請を削除

en: Outdated
ja: 期限切れ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Moderation state
ja: モデレーション状態

en: Asc
ja: 昇順

en: Workbench
ja: ワークベンチ

en: Content revision
ja: コンテンツリビジョン

en: The moderation state of the referenced content.
ja: 参照されているコンテンツのモデレーション状態。

en: Content entity type ID
ja: コンテンツのエンティティタイプID

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
ja: このモデレーション状態の対象であるコンテンツ・エンティティー・タイプの ID。

en: Content entity ID
ja: コンテンツのエンティティID

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
ja: このモデレーション状態の対象であるコンテンツ・エンティティーの ID。

en: Content entity revision ID
ja: コンテンツのエンティティリビジョンID

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
ja: このモデレーション状態の対象であるコンテンツ・エンティティーのリビジョン ID。

en: Content moderation state
ja: コンテンツモデレーションの状態

en: The workflow the moderation state is in.
ja: モデレーション状態が含まれているワークフロー。
