Workbench Approver (1.0.1) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Approve
ru: Утвердить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: Requested
ru: Требуемое количество

en: Reset
ru: Сбросить

en: Required
ru: Обязательно

en: Default
ru: По умолчанию

en: Notes
ru: Примечания

en: Updated
ru: Обновлено

en: User
ru: Пользователь

en: All
ru: Все

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Approved
ru: Одобрено

en: Pending
ru: В ожидании

en: Approval status
ru: Состояние одобрения

en: Due date
ru: Срок

en: User name
ru: Имя пользователя

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Embed
ru: Вставить

en: Delete request
ru: Удалить запрос

en: Outdated
ru: Устаревший

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Moderation state
ru: Состояние модерации

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Content revision
ru: Редакция материала

en: The moderation state of the referenced content.
ru: Статус модерации для похожего контента.

en: Content entity type ID
ru: ID типа сущности содержимого

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
ru: Идентификатор типа объекта содержимого, для которого предназначено это состояние модерации.

en: Content entity ID
ru: ID контента

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
ru: Идентификатор объекта содержимого, для которого предназначено это состояние модерации.

en: Content entity revision ID
ru: ID редакции контента

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
ru: Идентификатор редакции объекта содержимого, для которого предназначено это состояние модерации.

en: Content moderation state
ru: Состояние модерации материалов

en: The workflow the moderation state is in.
ru: Процесс, в котором пребывает данное состояние модерации.
