Workbench Approver (1.0.1) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Approve
uk: Схвалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Requested
uk: Потрібно

en: Reset
uk: Скинути

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Default
uk: Базово

en: Notes
uk: Примітки

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: All
uk: Все

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Approved
uk: Схвалено

en: Pending
uk: Очікування

en: Approval status
uk: Стан схвалення

en: Due date
uk: Термін виконання

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Approver
uk: Підтверджувач

en: Embed
uk: Вбудоване

en: Delete request
uk: Видалити запит

en: Outdated
uk: Застарілий

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Moderation state
uk: Стан модерації

en: Asc
uk: Зрост

en: Content revision
uk: Редакція матеріалу

en: The moderation state of the referenced content.
uk: Стан модерації матеріалу за посиланням.

en: Content entity type ID
uk: ID типу сутності вмісту

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
uk: Ідентифікатор типу сутності вмісту, для якої призначений цей стан модерації.

en: Content entity ID
uk: ID сутності вмісту

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
uk: Ідентифікатор сутності вмісту, для якої призначений цей стан модерації.

en: Content entity revision ID
uk: ID редакції сутності вмісту

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
uk: Ідентифікатор редакції сутності вмісту, для якої призначений цей стан модерації.

en: Content moderation state
uk: Стан модерації матеріалів

en: The workflow the moderation state is in.
uk: Документообіг, в якому знаходиться цей стан модерації.
