Workbench Email (3.0.2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Author
hi: लेखक

en: Subject
hi: विषय

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Format
hi: प्रारूप

en: ID
hi: आईडी

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Roles
hi: भूमिका

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Role
hi: भूमिका

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Transition
hi: संक्रमण

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Bundles
hi: बंडल

en: Bundle
hi: पोटली

en: Workflows
hi: कार्यप्रवाह

en: Dependencies
hi: निर्भरता

en: Transitions
hi: बदलाव

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
hi: %type: @message in %function (लाइन %line का %file)।
