Workbench Email (3.0.3) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Author
fr: Auteur

en: Subject
fr: Objet

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Roles
fr: Rôles

en: Fields
fr: Champs

en: Plain text
fr: Texte brut

en: Role
fr: Rôle

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: Bundles
fr: Types

en: Bundle
fr: Type

en: Restrict to the selected roles
fr: Restreindre aux rôles sélectionnés

en: Workflows
fr: Processus (workflows)

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: Roles with access
fr: Rôles ayant accès

en: Reply to
fr: Répondre

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fr: %type : @message dans %function (ligne %line de %file).
