Workbench Email (3.0.4) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Author
id: Penulis

en: Subject
id: Judul

en: Field
id: Bidang

en: Recipients
id: Penerima

en: Roles
id: Peran

en: Fields
id: Bidang isian

en: Plain text
id: Teks biasa

en: Role
id: Peran

en: Provider
id: Penyedia

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Transition
id: Transisi

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: Restrict to the selected roles
id: Batasi pada peran yang dipilih

en: Workflows
id: Alur kerja

en: Dependencies
id: Dependensi

en: Transitions
id: Transisi

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
id: %type: @message dalam %function (baris %line dari %file).
