Workbench Email (3.0.5) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Value
pt: Valor

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: Label
pt: Etiqueta

en: Format
pt: Formato

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Fields
pt: Campos

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Role
pt: Grupo

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Transition
pt: Transição

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Bundles
pt: Pacotes

en: Bundle
pt: Pacote

en: Email Template
pt: Template de Email

en: Restrict to the selected roles
pt: Restringir aos grupos selecionados

en: Workflows
pt: Fluxos de trabalho

en: Dependencies
pt: Dependências

en: Transitions
pt: Transições

en: Workbench
pt: Mesa de trabalho

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
pt: %type: @message em %function (linha %line de %file).
