Workbench Email (8.x-1.5) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Format
it: Formato

en: Recipients
it: Destinatari

en: Roles
it: Ruoli

en: Fields
it: Campi

en: Role
it: Ruolo

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Transition
it: Transizione

en: Templates
it: Template

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Bundles
it: Bundle

en: Restrict to the selected roles
it: Limitare ai ruoli selezionati

en: Dependencies
it: Dipendenze

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
it: %type: @message in %function (linea %line di %file).
