Workbench Moderation (8.x-1.0-beta1) - en to et translation catalogue (39 entries)

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Weight
et: Kaal

en: Label
et: Nimetus

en: Archive
et: Arhiiv

en: Published
et: Avaldatud

en: Log message
et: Logiteade

en: Other
et: Muu

en: Are you sure you want to delete %name?
et: Oled sa kindel, et soovid kustutada %name?

en: Moderate
et: Modereeri

en: Your settings have been saved.
et: Sätted on salvestatud.

en: Apply
et: Rakenda

en: Publish
et: Avalda

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: About
et: Programmist

en: Draft
et: Mustand

en: Is published
et: On avalikustatud

en: Moderation state
et: Modereerimise olek

en: Archived
et: Arhiveeritud

en: Latest version
et: Viimane versioon

en: New draft
et: Uus mustand

en: Edit draft
et: Muuda

en: -- Select --
et: -- Vali --

en: View any unpublished content
et: Vaata suvalisi avaldamata sisu

en: Provides moderation states for content
et: Lisab modereerimise olekud sisule

en: Is default revision
et: On vaikeredaktsioon

en: The moderation state of this piece of content.
et: Sisu modereerimise olek.

en: Manage moderation
et: Halda modereerimist

en: Moderation control
et: Modereerimise juhtimine

en: Revisions must be required when moderation is enabled.
et: Redaktsioonid peavad olema nõutud kui modereerimine on lubatud.

en: Revisions are required.
et: Redaktsioonid on nõutud.

en: The moderation state has been updated.
et: Modereerimise olek on uuendatud.

en: When content reaches this state it should be published.
et: Kui sisu jõuab sellesse olekusse, siis peaks see tehtama avaldatuks.

en: Default revision
et: Vaikereadaktsioon

[ctx: Validation]
en: Valid moderation state
et: Lubatav modereerimise olek

en: Save and @transition
et: Salvesta ja @transition

en: Create New Draft
et: Loo uus mustand

en: Save and @transition (this translation)
et: Salvesta ja @transition (see tõlge)

en: Un-archive
et: Võta arhiivist välja
