Workbench Moderation (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Archive
it: Archivio

en: Published
it: Pubblicato

en: Log message
it: Messaggio di log

en: Other
it: Altro

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Moderate
it: Moderato

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: Publish
it: Pubblica

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Draft
it: Bozza

en: Is published
it: È pubblicato

en: Moderation state
it: Stato moderazione

en: Archived
it: Archiviato

en: Latest version
it: Versione più recente

en: From state
it: Dallo stato

en: Needs Review
it: Da rivedere

en: View any unpublished content
it: Visualizza il contenuto non pubblicato

en: The moderation state of this piece of content.
it: Lo stato della moderazione di questa parte di contenuto.

en: Moderation control
it: Controllo moderazione

en: The moderation state has been updated.
it: Lo stato della moderazione è stato aggiornato.

en: When content reaches this state it should be published.
it: Quando il contenuto raggiunge questo stato dovrebbe essere pubblicato

en: Default revision
it: Revisione predefinita
