Workbench Moderation (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: Archive
hi: पुरालेख

en: ID
hi: आईडी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: Other
hi: अन्य

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Your settings have been saved.
hi: अपनी सेटिंग्स को सुरक्षित कर दिया गया है।

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Apply
hi: लागू करें

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Draft
hi: प्रारूप

en: Archived
hi: संग्रहीत

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: Default revision
hi: डिफ़ॉल्ट संशोधन

en: Create New Draft
hi: नया ड्राफ्ट बनाएं
