Workbench Moderation (8.x-1.5) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Archive
fa: آرشیو

en: ID
fa: شناسه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Log message
fa: گزارش

en: Other
fa: ساير

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Moderate
fa: مدیریت

en: Your settings have been saved.
fa: تنظیمات شما ذخیره شد.

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Publish
fa: انتشار

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Draft
fa: پیش نویس

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Save and @transition
fa: ذخیره و @transition

en: Save and @transition (this translation)
fa: ذخیره و @transition (این تراکنش)
