Workbench Moderation (8.x-1.8) - en to vi translation catalogue (16 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Value
vi: Giá trị

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Label
vi: Nhãn

en: ID
vi: Mã

en: Published
vi: Đã công bố

en: Log message
vi: Thông điệp bản ghi

en: Other
vi: Khác

en: Your settings have been saved.
vi: Đã lưu lại các thiết lập của bạn.

en: Unpublished
vi: Đã bỏ công bố

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Publish
vi: Xuất bản

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: About
vi: Giới thiệu

en: Draft
vi: Nháp
