Workbench Reviewer (8.x-2.0-alpha1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Message
id: Pesan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Moderation state
id: Status moderasi

en: Asc
id: Urutan turun
