Workbench Tabs (8.x-1.3-beta1) - en to pl translation catalogue (5 entries)

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Status message
pl: Komunikat
