Workbench Tabs (8.x-1.3-beta1) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Status message
fa: پیغام وضعیت
