Workbench Tabs (8.x-1.4) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Error message
fa: پیام خطا

en: Warning message
fa: پیام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: Workbench
fa: میزکار
