Workbench Tabs (8.x-1.5) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Status message
fr: Message d'état
