Workbench Tabs (8.x-1.5) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Status message
it: Messaggio di stato
