Workbench Tabs (8.x-1.6) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Error message
de: Fehlermeldung

en: Warning message
de: Warnmeldung

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Status message
de: Statusmeldung
