Workbench Tabs (8.x-1.6) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Status message
pt: Mensagem de estado
