Workbench Tabs (8.x-1.8) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Status message
id: Pesan status
