Workflow (8.x-1.2) - en to da translation catalogue (97 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Language
da: Sprog

en: optional
da: valgfri

en: required
da: obligatorisk

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Schedule
da: Planlægning

en: Time
da: Tid

en: Access
da: Adgang

en: View
da: Vis

en: hidden
da: skjult

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: States
da: Tilstande

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Options
da: Valg

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Module
da: Modul

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Comment
da: Kommentar

en: Log message
da: Logbesked

en: Time zone
da: Tidszone

en: Field name
da: Feltnavn

en: Count
da: Antal

en: Watchdog
da: Hændelseslog

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: By
da: Af

en: Role
da: Rolle

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Allowed values list
da: Liste af tilladte værdier

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Revert
da: Gendan

en: updated content
da: opdateret indhold

en: Add workflow
da: Tilføj arbejdsgang

en: Immediately
da: Straks

en: Add Workflow
da: Tilføj workflow

en: The workflow was updated.
da: Arbejdsgang opdateret.

en: Roles who can view posts in this state
da: Roller som kan se indlæg i denne tilstand

en: Roles who can edit posts in this state
da: Roller som kan redigere indlæg i denne tilstand

en: Roles who can delete posts in this state
da: Roller som kan slette indlæg i denne tilstand

en: Apply
da: Udfør

en: Force transition
da: Gennemtving skift

en: Previous state deleted
da: Forrige tilstand slettet

en: From State
da: Fra tilstand

en: To State
da: Til tilstand

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: Entity type
da: Entity-type

en: User roles
da: Brugerroller

en: Workflow state
da: Arbejdsgangstilstand

en: Scheduled
da: Planlagt

en: label
da: etiket

en: Created year + month
da: Oprettelsesår og -måned

en: Created year
da: Oprettelsesår

en: Created month
da: Oprettelsesmåned

en: Created day
da: Oprettelsesdag

en: Created week
da: Oprettelsesuge

en: Updated year + month
da: Opdateret år + måned

en: Updated year
da: Opdateret år

en: Updated month
da: Opdateret måned

en: Updated day
da: Opdateret dag

en: Updated week
da: Opdateret uge

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Workflow settings
da: Indstillinger for arbejdsgang

en: Access settings
da: Tilgå indstillinger

en: Workflows
da: Arbejdsgange

en: Transitions
da: Overgange

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: At
da: Ved

en: Asc
da: Stigende

en: From state
da: Fra tilstand

en: Date in the form of CCYYMMDD.
da: Dato på formen CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
da: Dato på formen YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
da: Dato på formen YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
da: Dato på formen MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
da: Dato på formen DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
da: Dato på formen WW (01 - 53).

en: Allowed values function
da: Funktion til tilladte værdier

en: There is no @label yet.
da: Der er ingen @label endnu.

en: Workflow type
da: Type af arbjedsgang

en: Allowed value with label
da: Tilladt værdi med etiket

en: Administer workflows
da: Administrér arbejdsgange

en: To state
da: Til tilstand
