Workflow (8.x-1.5) - en to pl translation catalogue (95 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Value
pl: Wartość

en: Language
pl: Język

en: optional
pl: opcjonalne

en: required
pl: wymagane

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Time
pl: Czas

en: Access
pl: Dostęp

en: View
pl: Widok

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: States
pl: Statusy

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Options
pl: Opcje

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Module
pl: Moduł

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Comment
pl: Komentarz

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: Time zone
pl: Strefa czasowa

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Count
pl: Liczba

en: State
pl: Stan

en: Desc
pl: Malejąco

en: By
pl: Przez

en: Cleanup
pl: Porządkowanie

en: Role
pl: Rola

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Allowed values list
pl: Lista wartości dopuszczalnych

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: Revert
pl: Przywróć

en: Empty
pl: Pusty

en: updated content
pl: zaktualizowana zawartość

en: Add workflow
pl: Dodaj przepływ pracy

en: Immediately
pl: Natychmiast

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Force transition
pl: Wymuś przejście

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: About
pl: O stronie

en: Entity type
pl: Typ encji

en: User roles
pl: Role użytkowników

en: Workflow state
pl: Stan przepływu pracy

en: Radio buttons
pl: Przyciski radio

en: Scheduled
pl: Zaplanowany

en: label
pl: etykieta

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Updated year + month
pl: Rok i miesiąc aktualizacji

en: Updated year
pl: Rok aktualizacji

en: Updated month
pl: Miesiąc aktualizacji

en: Updated day
pl: Dzień aktualizacji

en: Updated week
pl: Tydzień aktualizacji

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Workflow settings
pl: Cechy rodzaju zawartości

en: Access settings
pl: Ustawienia dostępu

en: Workflows
pl: Przepływy pracy

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Transitions
pl: Przejścia

en: - Select a value -
pl: - Wybierz wartość -

en: At
pl: O

en: Asc
pl: Rosnąco

en: From state
pl: Ze stanu

en: Master
pl: Główny

en: Date in the form of CCYYMMDD.
pl: Data w formacie WWRRMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
pl: Data w formacie RRRRMM.

en: Date in the form of YYYY.
pl: Data w formacie RRRR.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
pl: Data w formacie MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
pl: Data w formacie DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
pl: Data w formacie TT (01 - 53).

en: Change @name state
pl: Zmień stan @name

en: Allowed values function
pl: Funkcja określająca dozwolone wartości

en: There is no @label yet.
pl: Nie ma jeszcze @label.

en: Briefly describe the changes you have made.
pl: Zwięźle opisz dokonane przez siebie zmiany.

en: Workflow type
pl: Typ przepływu pracy

en: Drop button
pl: Przycisk rozwijany

en: Allowed value with label
pl: Dozwolona wartość z etykietą

en: Administer workflows
pl: Administracja przepływami pracy
