Workflow Moderation (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Log message
de: Protokollnachricht

en: Moderate
de: Moderieren

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Apply
de: Anwenden

en: The moderation state has been updated.
de: Der Moderationsstatus wurde aktualisiert.

en: Current State
de: Aktueller Status
