Workflow Moderation (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Log message
id: Pesan log

en: Moderate
id: Moderasi

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Apply
id: Terapkan

en: The moderation state has been updated.
id: Status moderasi telah diperbarui.
