Workflow Moderation (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Log message
pt: Mensagem do registo

en: Moderate
pt: Moderado

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Apply
pt: Aplicar

en: The moderation state has been updated.
pt: O estado de moderação foi atualizado.
