Workflow Notifications (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Subject
hi: विषय

en: Message
hi: संदेश

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Roles
hi: भूमिका

en: Example
hi: उदाहरण

en: Template
hi: फर्मा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Workflow
hi: कार्यप्रवाह
