Workflow Notifications (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Subject
it: Oggetto

en: Message
it: Messaggio

en: Label
it: Etichetta

en: Roles
it: Ruoli

en: Example
it: Esempio

en: Notifications
it: Notifiche

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Tokens
it: Token

en: Days
it: Giorni

en: role
it: ruolo
