Workflow participants (8.x-2.0-rc3) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Published
fa: منتشر شده

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Add user
fa: افزودن کاربر

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Transition
fa: انتقال

en: Apply
fa: تایید

en: Editor
fa: تدوینگر

en: Values
fa: مقادیر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Enter a comma separated list of user names.
fa: فهرستی که با کاما جدا شده از نام کاربران را وارد کنید

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
