Workflow participants (8.x-2.4) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Published
fr: Publié

en: Email subject
fr: Sujet du courriel

en: Sort by
fr: Trier par

en: Add user
fr: Ajouter un utilisateur

en: Workflow
fr: Processus

en: Email body
fr: Corps du courriel

en: Permissions
fr: Droits

en: Apply
fr: Appliquer

en: Editor
fr: Éditeur

en: Values
fr: Valeurs

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Editors
fr: Editeurs

en: Enter a comma separated list of user names.
fr: Saisissez une liste de noms d'utilisateurs séparés par des virgules.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Content moderation
fr: Modération du contenu

en: Master
fr: Principal

en: Moderation state transitions
fr: Transitions d'état de modération

en: Content moderation state
fr: État de modération du contenu
