Workflow participants (8.x-2.4) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Title
pt: Título

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Published
pt: Publicado

en: Email subject
pt: Assunto do email

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Add user
pt: Adicionar utilizador

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Transition
pt: Transição

en: Email body
pt: Corpo do email

en: Permissions
pt: Permissões

en: Apply
pt: Aplicar

en: Participants
pt: Participantes

en: Values
pt: Valores

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Editors
pt: Editores

en: Enter a comma separated list of user names.
pt: Introduza uma lista de nomes de utilizadores separados por vírgulas.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Content moderation
pt: Moderação de conteúdo

en: Master
pt: Principal

en: Moderation state transitions
pt: Transições de estado de moderação

en: Content moderation state
pt: Estado de moderação de conteúdo
