Workflows Field (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: State
pt: Estado

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Initial state
pt: Estado inicial

en: Workflow Settings
pt: Definições de fluxo de trabalho

en: Workflows
pt: Fluxos de trabalho

en: %workflow workflow: Use %transition transition.
pt: %workflow fluxo de trabalho: Use %transition a transição.
