Workflows Field (2.0.1) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: State
de: Status

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Initial state
de: Anfangszustand

en: Workflow Settings
de: Arbeitsablaufeinstellungen

en: Workflows
de: Arbeitsabläufe

en: %workflow workflow: Use %transition transition.
de: Arbeitsablauf %workflow : auf %transition setzen.

en: Workflows Field
de: Arbeitsablauffeld
